הישג פורץ דרך למאבק לצמצום הקשירות

הנה דוח ההמלצות של הוועדה הממשלתית לצמצום הקשירות והבידודים' והנה המצגת.
ההישג באמת משמעותי וחשוב. תודה לעמותת בזכות על דוח הקשירות שהחל את "המפץ הגדול" ועל הובלה נחושה, מסורה ונמרצת של כל התהליך. תודה גדולה חייבים גם למשפחתה של "נועה", שנקשרה במשך 24 ימים ברציפות, והמקרה הכואב והפרטי שלה שפך דלק על הבערה. בזכות קרן נויבך ורן רזניק, שהתגייסו ותרמו תרומה מכרעת, העניין לא ירד מעל סדר היום. תודה רבה מיוחדת גם לכל הפעילים והמתמודדים האמיצים שהכשירו את הקרקע ועמדו מאחור, מהצד וגם בחזית.
נותר רק לקוות שמשרד הבריאות יאמץ את ההמלצות ויישם אותן כמקשה אחת, ששר הבריאות יבטא בדיבור ובמעשה את מחויבותו לשינוי, שמנהלי המוסדות והצוות המקצועי הבכיר יירתמו בכל כוחם, ולא פחות חשוב מכל אלה, ואולי אף קריטי:  שהצוותים הסיעודיים יפתחו בהתאם רוח חדשה וישנו את גישתם הטיפולית.
בדו"ח הוועדה הנ"ל נותרו עדיין ללא מענה מספק סוגיות של שקיפות ונגישות לחומר תיעודי רלוונטי במקרה של תלונה, ושל מנגנון חזק ושקוף לפיקוח, לבקרה ולניטור על יישום ההמלצות. משכך, אין לשקוט על השמרים אלא להמשיך לפעול כדי להשיג מטרות אלה, כדי שהדוח ייושם במלואו, ולא ישכב במגרות.
נצטט מהדוח גם את "הצורך המידי בהקמת ועדה ציבורית", כמפורט:
"המלצה על הקמת וועדת ציבורית לבחינת היבטים מערכתיים רחבים. בנוסף לניתוח הגורמים המיידים הנדרשים לצמצום ההגבלות, הוועדה הצביעה על חוסרים מערכתיים בתחום בריאות הנפש, ועל ליקויים וכשלים שורשיים וארוכי שנים, אשר ההגבלות הן 'קצה הקרחון' שלהם. הוועדה ממליצה על מינוי וועדת המשך ציבורית רב-תחומית שתדון בהיבטים המערכתיים של מערכת בריאות הנפש".

אודות דליה וירצברג-רופא

I am a linguistic and literary editor and an ex-patient activist for the rights of people with psychosocial disability in Israel. I studied at the Tel-Aviv University and received a BA in comparative literature, a master's degree in cultural research and graduated both with honors. Established together with Tzviel Rofe' a free online dating site for people with psychosocial disability. I write mainly on mental health issues. הצגת הרשומות של דליה וירצברג-רופא

4 responses to “הישג פורץ דרך למאבק לצמצום הקשירות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: