בכל זאת הישג

Champagne_Key

הצעת החוק שלנו לא אושרה בוועדת שרים לענייני חקיקה ב-9 בנובמבר 2014, מאחר שמשרד הבריאות פרסם נוהל שהוחל ב-2 בנובמבר בשנה זו. הנוהל הכיר בזכותו העקרונית של כל אדם הנזקק לאשפוז פסיכיאטרי לבחור את בית החולים שבו ברצונו להתאשפז, וזאת בתנאי שאחוזי התפוסה בבית החולים המבוקש אינם עולים על 95. במקביל החל משרד הבריאות לפרסם באתרו ברשת עדכון יומי של אחוזי התפוסה במוסדות השונים.
כלומר, מי שנזקק לשירותי אשפוז פסיכיאטרי, רחמנא ליצלן, שיעקוב אחר העדכון היומי של אחוזי התפוסה. מדגישים שוב: הנוהל החדש מתחילת נובמבר השנה קובע שיש זכות לכל אדם הנזקק לאשפוז פסיכיאטרי לבחור בית חולים, בתנאי שאחוזי התפוסה בו נמוכים מ-95. נכון להיום (5/12/14) יש אפשרות להתאשפז בשיבא, גהה ובאר יעקב, אם רצונכם להימלט מביה"ח האזורי שלכם. זה לא מה שרצינו להשיג (שלא יגבילו אותנו בבחירה), אבל זה יותר טוב ממה שהיה קודם, והמילה האחרונה טרם נאמרה.

ראו: אחוזי תפוסה בבתי החולים הפסיכיאטריים באתר משרד הבריאות

הערה: כדי למנוע בלבול יש לציין שהנוהל הזה, למרבה הצער, לא כולל אשפוז בכפייה (כ-20% מכלל האשפוזים). לא זו בלבד שיצרו נוהל מיוחד ומפלה עבורנו (ברוב המסגרות אחוזי התפוסה עולים על 95) אלא גם מפלים אותנו בינינו לבין עצמנו. יש אנשים יקרים שמשפחתם, או גורם אחר, מאשפזים אותם בכפייה (ולא תמיד בצדק) – כל אלה ימשיכו להיות מוגבלים להחלטת הפסיכיאטר המחוזי שישלח אותם בדרך כלל לבית החולים האזורי שאליו הם משויכים לפי הסדר האזוריות.

אודות דליה וירצברג-רופא

I am a linguistic and literary editor and an ex-patient activist for the rights of people with psychosocial disability in Israel. I studied at the Tel-Aviv University and received a BA in comparative literature, a master's degree in cultural research and graduated both with honors. Established together with Tzviel Rofe' a free online dating site for people with psychosocial disability. I write mainly on mental health issues. הצגת הרשומות של דליה וירצברג-רופא

2 responses to “בכל זאת הישג

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: