קרב מאסף

"פרופ' קוטלר מתריע כי עד מחצית 2015 חצי מהמשפחות בעולם יהיו חד-הוריות, ועד 2020 אחד מכל שלושה אנשים יסבול ממחלת נפש" – איזה חלק ממשפט זה מופרך יותר? הראשון, השני או החיבור ביניהם? שאלה קשה. ככה זה כשיוצאים למסע הפחדה…

פרופ' קוטלר הוא יו"ר איגוד הפסיכיאטריה. האיגוד יוצא למאבק לשיפור תנאי העבודה של הפסיכיאטרים ולהוספת תקנים; ראו כתבה המאבק על הנפש – אבי יופה-מעריב 19.8.13 מאת אבי יופה

שנים ארוכות הם שתקו ואפשרו למערכת המנוונת להתקיים בתת תקצוב ובתת תנאים עבור החולים. עכשיו הם מתעוררים כשהבומרנג של מצב עניינים זה פגע במקצוע שלהם והוביל להידלדלות השורות ולתקנים החסרים.

בדרך הם "מוכרים" את החולים: "כיום החולה הממוצע המאושפז הוא חולה קשה עם רמת אלימות גבוהה" – כך חרצו את דין כולם במשפט אחד, וליבו את הסטיגמה הקשה ממילא.

הפחתת מספר המיטות ביחס הפוך לגידול האוכלוסייה מוצגת כאילו מדובר במחדל ולא ברפורמה מבנית, כפי שהיא נהוגה בעשורים האחרונים בעולם המערבי, של העברת מרכז הכובד לקהילה.

הדינוזאורים נלחמים על ממלכותיהם – בתי החולים הפסיכיאטריים – הקיימים ללא כל הצדקה אמיתית, ובהם אין זכויות אדם לחולים.

2 תגובות בנושא “קרב מאסף

 1. קראתי את הכתבה בעיון רב.כל הכתוב קומם אותי אך ישנן מספר פיסקאות בכתבה הלוקות באי דיוק עד כדי סילוף העובדות::
  1..הפיסקה שאת דליה הדגשת.
  2.הפיסקה שבה פרופ' קוטלר מתלונן על כך שהם לא נימצאים בפוקוס של משרד האוצר. ואני אומרת: הם לא נימצאים? ומתמודדי הנפש נימצאים?הפיסקה הנכונה האמיתית היא: "..אנו [מתמודדי הנפש]צריכים להכנס לפוקוס של משרד האוצר.אנו [מתמודדי הנפש] נשמטנו מהחשיבה…..צריך להבין היום [שמתמודדי הנפש] מצויים בסכנה אם לא ינקטו מספר צעדים:שיפור איכות הפסיכיאטרים והסביבה האישפוזית.העלאת מספר התקנים של מיטות האישפוז.ויצירת מנגגוני פיקוח ובקרה אובייקטיבים וללא משוא פנים ודעה משוחדת בעבור המאושפזים"
  3.פרופ' קוטלר אומר"…אני חושב שיש כרגע התעוררות של בני משפחות המטופלים.הם באים איתנו שלובי ידיים.." – אכן.כרגע יש התעוררות של בני משפחות המטופלים.התעוררות חזקה,זועקת והפעם לא מוותרת! אך לא בעבור תנאי ההעסקה של הפסיכיאטרים.וקבלת הטבות ובונוסים ממשרד האוצר,אלא בעבור מתמודדי הנפש!!
  א. בעבור שיפור תנאי האישפוז הקשים.(שירותים מקולקלים באופן קבוע!מקלחות במים קרים!אוכל קר וטפל! בגדי אישפוז שכבר לא ראויים ללבישה משום היותם קרועים/עם חורים/מלוכלכים ועוד ועוד)
  ב. בעבור איכות הרופא המטפל (ללא איומים על המאושפז בהעברה למחלקה סגורה או בבידוד או בזריקה או בקשירה!! ובמרבית המיקרים האיומים מתממשים!!)
  4. בכדי לחזק את דבריו מצרף פרופ' קוטלר את משפחות המטופלים ואומר כי הם תומכים במאבק הפסיכיאטרים "..ובאים איתנו שלוביי ידיים"..ממש אידיליה!!עם פרחים נשיקות וחיבוקים. ממש סילוף העובדות!!ניראה לי פרופ' קוטלר שקצת התבלבלת.אתה מטפל במתמודד הנפש ולא במשפחות! או שאתה גם נילחם בעבור תנאי העבודה של העובדים הסוציאלים במדינת ישראל.
  5.בסיום הכתבה מתלונן פרופ' קוטלר ".שצריכים להתעורר ולדאוג לכך שהרפואה הנפשית תהפוך להיות שיוויונית…."משפט נכון בהחלט!!אבל ההתעוררות והדאגה היא לא רק של המדינה אלא גם שלכם איגוד הפסיכיאטרים!! רוצים שיוויוניות אז תימכו בביטול הסדר האזוריות האישפוזית ברפואת הנפש!!ויפה שעה אחת קודם…

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s